CMMI PARTNER

EMFA Yazılım & Danışmanlık

EMFA, danışmanlık ve eğitimlerini desteklemek amacıyla Ekim 2015 'te CMMI Enstitüsü Partneri olarak belgelendirme ve eğitim hizmetlerini lisanslı olarak verebilmektedir. CMMI Enstitüsü maalesef herkesi partner olarak kabul etmemekte bazı şartlar aramaktadır. Sadece CMMI Enstitüsü Partnerleri CMMI servislerini lisanslı olarak verebilmekte bunun dışında hiçbir kurum ve kuruluş partner olmadan bu servisleri verememektedirler. 

Bu servisler; ‘SCAMPI (Standard CMMI Appraisal Method for Process Improvement) A’, düzey belirlemek üzere yapılan denetimdir. ‘SCAMPI B’ ve ‘SCAMPI C’ ise düzey bilgisi içermeden kurumların CMMI referans modeline göre eksiklerini ve iyileştirmelerini kapsayan denetim ve raporlardan oluşur. Eğitimler ise, sadece partner firmalar tarafından verilebilen Introduction to CMMI v1.3 eğitimleridir. Bunun yanında Türkiye’de, CMMI for Development ve CMMI for Service için her iki belgelendirmeyi ve eğitimleri verebilen tek şirket EMFA ‘dır. 

EMFA tarafından verilen lisanslı hizmetlere ve detaylı bilgiye aşağıda ki CMMI Partner Network linkinden ulaşabilirsiniz.

CMMI Enstitüsü Partner WEB Sitesi